CRH2010FR270E04Z
Manufacturer:
Ever Ohms
Mfr.Part #:
CRH2010FR270E04Z
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 2010(5025 Metric) SMD/SMT Thick Film 270 mΩ 1 % 1 W 600 ppm/°C
ParameterValue
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient600 ppm/°C
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Tolerance1 %
Power Rating1 W
PackagingReel
RoHSCompliant
Height - Seated (Max)0.65 mm
Resistance270 mΩ